donderdag 6 maart 2025

De tuinherinneringsquilt is klaar!

Het heeft even geduurd, maar mijn tuinherinneringsquilt is klaar.
Het quilten viel wat tegen, zodat er steeds meer gequilt moest worden om het mooi te krijgen.


Ik heb heel veel mooie herinneringen aan mijn 3 volkstuinen, de tuin bij ons huisje in het bos, mijn tuin bij het vorige- en bij mijn huidige huis.
Altijd met plezier in gewerkt en van genoten.
Helaas staat het werken in mijn tuin nu op een heel laag pitje, maar kan ik nog wel genieten van de zon en de bloemen.
Maar deze quilt is ook leuk om naar te kijken, een quilt vol mooie herinneringen.


Dit was ons huisje op de laatste volkstuin hier niet ver vandaan.
Wat liggen daar een hoop uren werk en plezier...
De kipjes heb ik nooit gehad hoor, maar was wel altijd een grote wens van mij.
Die wens is tenslotte ook een herinnering.


Kijk, dat moet ik voorstellen, natuurlijk zo'n 100 jaar geleden toen ik nog een jonge fitte vrouw was. 😍
Wat genoot ik altijd van het planten van nieuwe plantjes, vooral als ze zelf gezaaid en opgekweekt waren.
Hier zie je goed al die duizenden quiltsteekjes...


Veel bloemen gehad op mijn tuinen, Dahlia's en Lathyrus bijvoorbeeld. 
Grote bossen gingen mee naar huis.


Alleen als je een volkstuin hebt weet je hoe leuk en lekker het is om verse groenten te oogsten en te eten.
Bonen, wortels, bietjes, uien en tomaten, ze staan er allemaal op, maar er was natuurlijk veel meer, daar kan ik met gemak een hele quilt van maken.


Vogels.... gelukkig heb ik die hier nog steeds in overvloed.
Jammer genoeg zijn er ook elk jaar meer poezen.
Vanuit het asiel mag je alleen nog twee kittens meenemen, dus loopt het aantal hier snel op.


Gereedschap.... menig mens met een tuin wil daar liever niet iets mee doen, maar ik geniet nog het meest van werken met dat gereedschap, zo fijn om de tuin voorjaarsklaar te maken, of in de zomer het een en ander te snoeien.


Eenjarige potplanten zijn ook zo leuk, ze bloeien namelijk de hele zomer lang!


Lathyrus... wat hebben we daar van genoten!
We hadden grote lange rekken bespannen met touw waar ze langs groeiden.
Vele tentoonstellingen bezocht en Wim heeft zelfs prijzen gewonnen met de mooiste die hij had.


Kijk, dit is een oude ingelijste foto die op zolder staat.
Wim als de Lathyruskoning...




Daar hangt ie nu.... toch nog een beetje genieten van alle herinneringen.
Heb de quilt zelf bedacht maar alleen het blok van het huisje zelf ontworpen en voor de rest plaatjes van het internet gehaald.

Momenteel geniet ik ook wel van mijn tuin hoor, maar het lukt me vrijwel niet meer om er in te werken.
Regelmatig ga ik een kwartiertje aan de slag zodat de dode plantenresten weg zijn.
Ik ben ook zo superblij met het heerlijke weer!
Vroeg in de ochtend is het koud, maar even later is het genieten.
Genieten jullie mee van de zon?
Liefs,
Floor


14 opmerkingen:

  1. Leuk om een reactie te krijgen!
    Liefs,
    Floor

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Wat een prachtige herinneringsquilt is dit geworden en wat hangt hij daar mooi. Je hebt jezelf mooi afgebeeld met de tuinhandschoenen aan , wat een gepriegel. Ja, tuinieren heb ik vroeger ook veel gedaan maar dat lukt niet meer. Van de tuin genieten gelukkig nog wel zeker met dit mooie weer. Lathyrus zaaiden wij ook altijd, prachtig. Ik wens je een mooie zomer toe met veel buiten zijn. Het is nu lang genoeg grijs geweest.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Heel mooi gemaakt en een dierbare herinnering.🥰

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Wat is het een juweeltje van een quilt geworden Floor, elke steek was er een met mooie herinneringen! Gelukkig kun je nog steeds van je tuin genieten en van de🌞

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Wat een lief en mooie quilt is dit geworden. Ieder plaatje heeft een herinnering voor jou en heel erg mooi gemaakt.
    Zo lief dat je bij ieder plaatje uitleg geeft wat ooit is geweest en hoeveel plezier jullie samen hadden aan de tuintjes.
    Groeten
    Marga

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Wat een PRACHTIGE quilt. Vol emotie en herinneringen. Fijn dat je zoiets moois hebt kunnen maken.

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Het is één woord een JUWEEL geworden Floor, op je tuin herinneringsquilt is ieder steekje met heel veel liefde gemaakt en dat straalt het ook uit. Zo lieflijk hoe alles is uitgewerkt. Letterlijk een groot genot om alles te bekijken. Vooral alle detail foto's waar je zo goed kan zien hoe alles tot in de perfectie is uitgewerkt. Hoe jij daar op je knietjes in de tuin, met die schattige tuinhandschoenen plantjes aan het planten was. Je kan gewoon zien dat je er enorm van genoot. Er is aan alles gedacht wat je allemaal nodig hebt om te tuinieren, en dat heb je werkelijk op een fantastisch mooie manier gedaan. Prachtige herinneringen die nooit verloren gaan en zeker niet nu het op deze prachtige plek te pronken hangt. Jet hebt de Lathyrus ook geweldig mooi uitgewerkt. Het is een schitterende plat die goddelijke geuren verspreid. Wat geweldig dat jou Wim daar zelf prijzen mee heeft gewonnen. Mooi de foto van hem waar hij trots staat naast al jullie Lathyrussen. Heb genoten en dit allemaal op mijngemak bekeken.
    Maar nu vraag ik mij toch iets af Floor, dat pennenbakje met pennen bovenop die hoge kast, moet je daar nu steeds een trapje bij halen om een pennetje pakken? 👀 HaHaHa
    Geniet volop van dat heerlijk weer op dit moment . . . .

    Liefs,
    Jo🌷🌼🌹 Josephine

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Oh, je hebt jezelf overtroffen Floor! Wat een geweldig mooie quilt en zo bijzonder omdat deze herinneringen in zich heeft die voor jou zo waardevol zijn.
    Je hebt het ook wel prachtig door gequilt hoor, wat veel steekjes en alles met uiterste precisie..
    De quilt kan zo naar een tentoonstelling en een artikel in een quilttijdschrift is hij ook zeker waard!

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Dag Floor,
    Wat een geweldig idee was dat om een "tuin" herinneringsquilt te maken.
    Dat bewijst hoe dierbaar deze herinneringen voor jou zijn.
    Je bent met brio geslaagd in de uitwerking van jouw idee.
    Zo knap hoe je de verschillende onderwerpen in stof hebt weten te vatten.
    Je verdient een krans van lathyrus!!
    Mooie foto van Wim bij de bloemen waar hij zo succesvol mee was.
    Heerlijk om te kunnen mijmeren over vroeger dmv deze mooie quilt aan de muur.
    Het harde werken in de tuin heeft nu plaats gemaakt voor genieten in het zonnetje.
    Op dat vlak was deze week een echt cadeau.
    Fijn weekend en tot blogs!
    Liefs,
    Liliane

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Wat een prachtig idee Floor, mooi uitgewerkt en voor altijd herinneringsplezier!

    BeantwoordenVerwijderen
  11. Wat een geweldig mooi quilt is dat geworden. Leuk om als herinneringsquilt aan de muur te hebben. Een hele klus, maar wat een voldoening nu het af is.

    BeantwoordenVerwijderen
  12. Wat een prachtig quiltje heb je weer gemaakt

    BeantwoordenVerwijderen
  13. Een prachtig werk je tuin herrinneringen, zo mooi ook afgewerkt.
    je ben een kunstenares Floor. Tja tijden hebben tijden zeg ik altijd maar. Zoveel werkje die je automatisch deed , kosten nu moeite of het wil niet meer lukken. Maar genieten dat kan en mogen we dan ook.
    Groetnis Annie

    BeantwoordenVerwijderen
  14. Schitterend, zo mooi en dan al die herinneringen. Het was een genoegen om deze blog te bekijken, Floor.

    BeantwoordenVerwijderen